Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Fethiye Ölüdeniz de Yamaç Paraşütü yapmadan önce bilmeniz gerekenler

Fethiye çevresinde ve Ölüdeniz de tatil yapmaya gelenlerin en zevk aldığı, unutamadığı aktivite hiç şüphesiz Yamaç Paraşütü ile uçmaktır. Tatilciler Ölüdeniz de bulunan paraşüt şirketlerinin tecrübeli pilotları sayesinde (Tandem) 2 kişilik uçuş yapmaktadırlar. 2020 yılında artan maliyetler ile birlikte Ölüdeniz’de yamaç paraşütünün fiyatının ne kadar olacağı ise merakla beklenmekte.

0539 646 6460 Ölüdeniz Yamaç Paraşütü
0539 646 6460 Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

* Pilot ve yolcunun aynı paraşütte uçmasına tandem( 2 kişi) denir. Uçuşunuzu T2 belgesine sahip tecrübeli pilot eşliğinde yaparsınız. Uçuş faaliyetleri Türk Hava Kurumu tarafından denetlenmektedir.

* Uçuş için gerekli olanlar ise rahatlıkla koşabileceğiniz spor ayakkabı, günlük rahat bir kıyafet, güneş gözlüğü ve isterseniz su dur.

* Kalkış yapmadan önce pilotunuz uçuş için ekipmanlarınızı kuşattıktan sonra kalkış ve uçuş hakkında bilgilendirici kısa bir konuşma yapar.

* Hava şartları göz önünde bulundurarak kalkış yapılacak pist pilotunuz tarafından seçilir.

* Uçuşunuz hava şartlarına, yolcunun kilosuna ve akrobasi isteyip istememenize bağlı olarak yaklaşık 25-35 dakika kadar sürmektedir.

* Kalp, astım, hamilelik vb gibi sağlık sorunu gibi rahatsızlıkları olanlar ile 100 kg üzeri kişiler uçamamaktadır.

* Uçuş süresince pilot, yolcu ve 3. şahıslar sigorta şirketi tarafından sigortalanmaktadır.

* Uçuş için misafirlerimize verilen fiyatlarımızda kişi başı 32 tl olan orman girişi, sigorta, otel transferi, dağa çıkış ücreti, ekipman kullanım ücreti fiyatlarımıza dahildir. Havada pilotunuz tarafından çekilen fotoğraf ve video ücreti ise exradır.

* Uçuş için dikkat etmeniz gereken konu ise fiyattan çok uçuş yapacağınız şirkette bulunan pilotların tandem T2 uçuş sertifikasına sahip olup olmadıklarına, olası kazalara karşı şirketin sigorta yapıp yapmadığı, uçuş için kullanılacak ekipmanların yaşı, kalitesi ve uçuş için uygun olup olmadığı fiyat üzerinde doğrudan etkili olan en önemli unsurdur.

* Yamaç Paraşütü yapmaya karar verdiyseniz mutlaka ama mutlaka 3-4 gün önceden rezervasyon yaptırmanız ve uçuş günü hareket saatinden en 30 dakika önce ofiste hazır bulunmanız gerekmektedir.

Fethiye tatiliniz için 4 gece 5 gün tatil paketlerimiz hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top