Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Fethiye de Yamaç Paraşütü için neden Ölüdeniz / Babadağ’ı tercih etmeliniz.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü konusuna kısaca değinmek gerekirsek ; Akdeniz’in güneyindeki Fethiye Ölüdeniz dünyanın en önemli yamaç paraşütü merkezlerinin başında geliyor. İlk yamaç paraşütü uçuşları 1985 yılında, ilk ticari uçuşlar ise 1989-1990 yıllarında yapılmıştır.

Yamaç paraşütüne artan ilginin beraberinde 1999 yılında Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları festivali düzenlenmiş ve yamaç paraşütü camiasının dikkatini çekmiştir. Bundan sonraki yıllarda yamaç paraşütüyle uçan pilotlar ve eğitim alan pilot adayları sık sık Ölüdeniz Babadağı tercih etmektedir.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

1200 metreden, 1970 metreye kadar uygun pistleri, ideal hava şartları, uçuş güvenliği ve yılın 12 ay’ ı uçuş vermesi ile Babadağ her yaştan gerek tekli(single), gerekse ilk kez uçuş yapacak misafirlerin tercihidir.  Her yıl artarak devam eden uçuş talebi duyunca siz de uçmak isteyeceksiniz. Kısaca Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatlarına da kısaca değinelim.

Hava şartlarının uygun olduğu hergün yaz-kış Ölüdeniz de yamaç paraşütü yapılmaktadır. Kış aylarında yaz dönemine göre bir nebze daha uygun olan paraşüt fiyatlarına nelerin dahil olduğuna  göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Bazı şirketler sadece yamaç paraşütü fiyatı söylerken bir diğer firma ise yamaç paraşütü, uçacak kişinin sigortası, hotel servisi ve havada çekilen fotoğrafları dahil ederek fiyat söylemektedir. Bizce fiyat sorarken bunların dahil olup olmadığına dikkat edin ki fazla para ödemeyesiniz. Bir diğer husus ise  sağlayabileceğiniz Ölüdeniz’ de ekonomik tatil paketi ile eğlence dolu hafta sonu veya yaz tatili geçirebilirsiniz.  Babadağ’dan Ölüdeniz plajına doğru süzülürken ayaklarınız altındaki Kelebekler Vadisi, Belcekız Plajı, St Nicholas  Adası ve uçsuz bucaksız manzaraya hayran kalacaksınız. Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 için 0539 646 6460 nolu telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Scroll to Top