Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Dünyanın en iyileri 2022 Dünya Hava Oyunları için Türkiye’de buluşuyor.

5 yılda bir gerçekleştirilen Dünya Hava Oyunları Uluslararası Hava Sporları Federasyonu (FAI) tarafından 2 yılda daha ertelenerek 7 yıl sonra 20 Eylül- 5 Ekim 2022 yılında  Türkiye’ de yapılacak.

Asya, Afrika, Avrupa da yaşayan sporcuların rahatlıkla ulaşabileceği konuma sahip Türkiye’nin hava sporlarındaki önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Bilindiği üzere Dünya’ya maal olmuş Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü pistlerinden her yıl yüzlerce insan Tandem (2 kişi ) ve Single ( Tekli ) uçuş yapmakta.

2022 Dünya Hava Oyunlarında gösteri uçaklarının Antalya, Sky Diving Selçuk- Efes, Model Uçak Eskişehir, Yamaç Paraşütü ve Paramotor Ölüdeniz Babadağ, Sıcak Hava Balonu Denizli-Pamukkale, Dron Yarışmalarının Ankara’da yapılacağı organizasyon süresince havacılık sporunun en iyilerine Türkiye ev sahipliği yapacak.

Konu hakkında açıklama yapan THK Genel Başkanı Kürşat ATILGAN adayların belirlenmesinde Türkiye’nin her zaman önde olduğunu fakat karar aşamasına son iki ay gibi kısa süre kala Amerika ile kıyasıya yarıştık. FAI ‘nın yöneticileri ve komisyonlarını Türkiye’ye getirip organizasyon yapılacak yerleri ve alt yapıları yerinde görünce Türkiye bu çok önemli organizasyonu yapmaya hak kazandık dedi.

Türkiye’de yaz sezonun hemen hemen bitiş tarihlerine denk gelen Dünya Hava Oyunlarına FAI’ye üye 110 ülkenin yaklaşık 2.5 milyon lisanslı sporcusunun Türkiye’ye gelerek ülke ekonomisine katkı sağlayacağını bildirdi.

 

 

Scroll to Top