Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Afyon-Frig VadisiBalon Turu Fiyatları 2023

Bu güne kadar hepimizin devalarca gelip geçtiği termal turizminden, meşhur lezzetleri sucuk ve pişmaniyesi ile Afyonkarahisar’ı bilmeyenimiz yoktur. Şimdilerde Afyonda gezilecek ve görülecek listesinde yer alan Afyon Frig vadisi balon turu ile adını duymaya hazırlanıyor.

Balon turu fiyatlarının henüz belirlenmediği deneme uçuşlarının 2015 yılında yapıldığı hava ve iklim şartlarının uygun olduğu nam-ı diğer küçük Kapadokya da (Frig vadisi) balon turu yapılması için çalışmalar devam etmekteydi. 2021 yıllında Afyon Frig Vadisi Balon Turları Emre Gölü üzerinde yapılmaya başlandı. Balon turu sonrası göl çevresinde yürüyüş yapabilir (trekking) veya bisiklet turu ile gezebilirsiniz.

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turunu kimler yapabilir ? Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu nasıl ve hangi saatlerde yapılır ? Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu fiyatları ne kadar ? sorularını sizler için cevapladık.

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turunu kimler yapabilir ?

Afyon Frig vadisi balon turu yapmak isteyen 04-80 yaşına kadar herkes Emre gölü üzerinde sıcak hava balonu yapabilirler. 12 yaş altındaki çocuklar balon turuna aileleri ile beraber katılmaları gerekmektedir.

Afyon Frig Vadisi sıcak hava balonu turu nasıl ve hangi saatlerde yapılır ?

Hava şartlarının rüzgarsız ve uygun olduğu saatlerde sabah gün doğumundan 15 dakika önce havalanmaya başlamaktadırlar. Emre gölü üzerinde uçarken gün doğumu havadan izleyebilirsiniz.

Afyon Frig Vadisi Sıcak Hava Balonu Turu Fiyatları ne kadar ?

Afyon da Frig Vadisi Sıcak Hava Balonu Turu Fiyatları uçuş yapmak istediğiniz döneme göre değişmektedir. Yeni yeni popüler olmaya başlamasının avantajı ile Afyon Frig Vadisi Sıcak Hava Balonu Turu Fiyatları Kapadokya ve Pamukkale den daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

 

AfyonFrig Vadisi arası Afyon merkeze 55 km

Eskişehir- Frig Vadisi arası ise 110 km uzaklıktadır.

 

 

Scroll to Top